Podcast z Szymonem Janusem prezesem Intermarum Sp. z o.o.

26th Feb 2021 · 12:00

Szymon Janus założyciel, Prezes i Dyrektor Kreatywny w firmie Intermarum sp. z o.o. Od młodości związany z grami, zarówno jako recenzent jak i twórca amatorskich produkcji z których wywodzi się znaczna część starego pokolenia polskich twórców gier. Od lat aktywnie uczestniczy też w życiu branżowym. Twórca pierwszego raportu o zarobkach w branży jak i serwisu o polskich grach - „Polski GameDev”, co otworzyło mu drzwi do współpracy m.in. z Ministerstwem Gospodarki. Kilkukrotnie występował na branżowych konferencjach jako wykładowca. W myśl zasady wspierania lokalnych inicjatyw rozpoczął ścisłą współpracę z opolskimi uczelniami i szkołami. Realizował również projekty historyczne dla miasta Opola jak i wspiera lokalną społeczność współpracując przy tym z władzami miasta.

Firma INTERMARUM Sp. z o.o. powstała w 2010 roku i od samego początku głównym jej celem było tworzenie gier. Do 2017 roku Spółka wydawała głownie gry takie jak np. Race to Mars czy Puppet Battle, oraz angażowała się w realizacje projektów marketingowych jak np. produkcja gry reklamowej dla whisky Jameson. Współpracowała również przy remake’u kultowej gry przygodowej Leisure Suit Larry: Reloaded w zakresie aktualizacji i wersji na platformy mobilne.

W 2017 roku roku nastąpił gwałtowny rozwój firmy, dzięki nawiązaniu współpracy z Nutaku Publishing. Nutaku to największa na świecie anglojęzyczna platforma do gier dedykowana pełnoletnim osobom, jak również wydawca gier dla dorosłych. W 2018 miała miejsce pierwsza premier gry z kategorii adult gaming experience, tj. Pocket Waifu, która zyskała ogromną popularność. Do tej pory zagrało w nią ponad 2,5 mln graczy. Sukces gry pozwolił zacieśnić współpracę z Nutaku, która postanowiła wydać dwie kolejne gry tworzone przez studio, tj. Brazzers The Game oraz Shelter 69. W ramach adult gaming experience INTERMARUM Sp. z o.o. wydaje swoje gry pod subbrandem JNT Games (Just Nice Things).

Studio chcąc dywersyfikować swój portfel gier i nie chcąc ograniczać się do jednego segmentu rynku, jakim są gry dla dorosłych, w styczniu 2018 roku nawiązało współpracę z All in! Games. Jest to polski wydawca gier komputerowych z siedzibą w Krakowie. All in! Games wydaje gry na PC, PS4, Xbox One oraz Nintendo Switch, czy konsole nowej generacji, dedykowane na rynek międzynarodowy i polski. Pierwszym owocem współpracy jest Space Company Simulator, który obecnie znajduje się w we wczesnym dostępnie na platformie Steam.

B. Głowackiego 25-27/8B
45-110 Opole

Our Address

Intermarum SA
KRS 0000400030
REGON 160378361
NIP 7543028319
Copyright © 2020  Intermarum SA. All Rights Reserved.
Created with ♥️ by Otherland